Subskrypcja

Sposób dostawy i płatność - UWAGA - Zaleca się wybranie PŁATNOŚCI ONLINE / PRZELEWEM ze względu na ograniczenie kontaktu z kurierem w celu bezpieczeństwa w zagrożeniu koronawirusa.
  • Kurier
  • Własny transport
  • Indywidualny koszt wysyłki
  • Odbiór osobisty
  • Przelew
  • Płatność on-line
  • Płatność za pobraniem
 

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o kratach Wema

Kraty Wema łączy wiele wspólnych cech i zastosowań, jednak ich ogólna uniwersalność związana jest z różnicami w sposobie produkcji czy budowie. Aby wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, warto poznać wszystkie rodzaje krat Wema.

 

Czym kierować się przy wyborze krat Wema?

 

Wybierając rozmiar i przeznaczenie krat, należy brać pod uwagę ich budowę oraz wymiary. Długość kraty wyznaczana jest przez płaskowniki nośne, wpływające na maksymalne obciążenie. Im wyższy i grubszy płaskownik, tym bardziej wytrzymała krata. Płaskowniki te muszą być podparte z obydwu stron. Ich wysokość wyznacza minimalną długość podparcia, które nie może być jednak niższe niż 30 mm. Szerokość kraty wyznaczana jest przez płaskowniki lub pręty poprzeczne. Rozróżnić należy także wielkość oczek i wielkość otworu. Ta pierwsza wyznaczona jest przez odległości między płaskownikami/prętami, druga to przestrzeń między ścianami konstrukcji, na których oparta jest krata – otwór musi być od niej większy o 4-8 mm. Pomiędzy dwiema podporami liczona jest rozpiętość kraty. Ze względu na sposób produkcji, można wyróżnić kraty zgrzewane, wciskane i profilowane.

 

Kraty zgrzewane

 

Te pierwsze powstają dzięki spawaniu ze sobą prętów i płaskowników, wykonywane są ze stali S235JR ocynkowanej lub nierdzewnej. W zależności od wymiarów oczek, na metr kwadratowy takiej kraty przypada ok. 600-1000 złącz. Całość łączona jest spawanym obramowaniem, co powoduje, że kraty te są stabilne i wytrzymałe. Dzięki technologii, w jakiej są wykonywane, mogą osiągać dużą rozpiętość rozmiarów – są więc często wykorzystywane jako platformy. Wśród krat zgrzewanych znajdują się kraty standardowe (RH), antypoślizgowe (serratowane) i kraty o gęstszej siatce oczek, tzw. offshare, które dzięki dodatkowym prętom zabezpieczone są przed wypadaniem przez nie drobnych przedmiotów. W ofercie sklepu internetowego PolskieKraty.pl znajdziesz przede wszystkim najwyższej klasy kraty zgrzewane.

 

Kraty wciskane

 

Kraty wciskane złożone są z płaskowników nośnych i płaskowników poprzecznych połączonych ze sobą metodą zimnego spawania. Najpierw taśma jest rozwijana i równo cięta, następnie płaskowniki nośne wciskane są z naciskiem ponad 100 ton w zwężane nacięcia płaskowników poprzecznych. Podobnie jak kraty zgrzewane, mogą mieć powierzchnię standardową, antypoślizgową, a dodatkowo wzmocnioną, wytrzymującą bardzo duże obciążenia. Wśród krat wciskanych znajdują się też kraty pełne, charakteryzujące się wykorzystaniem identycznych, prostopadłych względem siebie płaskowników. Wykorzystywane są często jako zasłony przeciwsłoneczne lub ogrodzenia, a ze względu na możliwość malowania proszkowego, również jako elementy dekoracyjne. Do produkcji krat wciskanych, oprócz stali zwykłej S235JR, wykorzystuje się także stal nierdzewną oraz aluminium.

 

Kraty profilowane

 

Z podobnych surowców otrzymujemy kraty profilowane. Różnią się one od zgrzewanych i wyciskanych powierzchnią pokrytą okrągłymi, a nie prostokątnymi, otworami. Dzięki swojej budowie dobrze odprowadzają wilgoć i mają właściwości antypoślizgowe.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Zamówienia:

880 865 465

 

sklep,wysyłka:

880 865 465

  płatność online

Polskie kraty